UPDATE: Celiakie a nový koronavirus

S nastávající situací se rojí otázky, jak je to s náchylností pacientů trpících celiakií k novému typu koronaviru. Zvyšuje diagnóza celiakie riziko v souvislosti s šířením viru? Spadají jedinci s celiakií do rizikové skupiny? Zde jsem pro Vás shrnula aktuální informace týkající se celiakie a koronavirové pandemie.

Vzhledem k rozvířené debatě chci ještě jednou upozornit, že tento *aktualizovaný* článek podává pouze shrnutí současných informací a poznatků, které jsou veřejně dohledatelné. Článek má informační charakter a vychází ze zdrojů, jež u něj uvádím, nenahrazuje lékařskou či jinou odbornou péči, jak je každopádně uvedeno i v podmínkách webu. Děkuji za pochopení.

Zdroj obrázku: health.harvard.edu


V Česku byl vyhlášen nouzový stav a jsou zaváděna vládní opatření pro zpomalení šíření nákazy novým typem koronaviru SARS-CoV-2, jež způsobuje tzv. onemocnění COVID-19. Patří do rizikové skupiny - osoby, u kterých je možné očekávat horší průběh nemoci - i celiaci? Největší riziko představuje nový koronavirus pro osoby starší 60 let, onkologické pacienty, osoby trpící závažným chronickým onemocněním jako je vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a cév, závažné respirační onemocnění či osoby trpící diabetem.


Ano, celiaci trpí autoimunitním onemocněním, avšak nespadají do kategorie tzv. imunokompromitovaných pacientů (onkologičtí pacienti, diabetici, pacienti po transplantaci atd.). Celiaci tudíž nejsou v o nic větším riziku než normální zdravý člověk, platí tedy úplně stejná opatření a doporučení jako pro běžnou populaci, což mimo jiné podpořilo i prohlášení doc. Hoffmanové na webu Společnosti pro bezlepkovou dietu.


Zdroj obrázku: szu.cz


Jak je to u těch, kterým celiakie ještě nebyla diagnostikovaná nebo kteří nedodržují striktní bezlepkovou dietu? Současný výzkum zatím nepřišel s informací o tom, že by celiak, který má zavedenou bezlepkovou dietu teprve krátce nebo který omylem snědl potravinu obsahující lepek, měl být ve větším riziku v souvislosti s novým koronavirem než ostatní, což je samozřejmé, vzhledem k tomu, že se jedná o úplně novou věc a tudíž vědecké poznatky chybí. Dr. Fasano z Centra pro výzkum a léčbu celiakie však ale vyslovil hypotézu, že pokud je onemocnění "aktivní", tedy dochází k dráždění imunitního systému organismu lepkem, může (ale nemusí) to celiaka učinit více náchylnému k nákaze.

Pokud však užíváte kortikosteroidy nebo jiná imunosupresiva (což může být např. u refrakterní celiakie) nebo současně s celiakií trpíte i některým dalším onemocněním, ať už tím, které spadá do rizikové skupiny (př. celiakie+diabetes), nebo se potýkáte kromě celiakie i s např. revmatoidní artritidou či lupénkou, v tom případě pro Vás onemocnění COVID-19 zvýšené riziko představovat může, stejně jako pro osoby se selektivním deficitem IgA, upozorňuje organizace Beyond Celiac.

Preventivní opatření pro celiaky kopírují oficiální doporučení


  • striktně dodržovat bezlepkovou dietu

  • při nákupu preferovat spíše balené bezlepkové potraviny

  • po návratu domů z veřejného prostoru a před jídlem si umýt ruce mýdlem a teplou vodou (v případě, že nemáte mýdlo a vodu po ruce, použijte dezinfekční prostředek s obsahem alespoň 60 % alkoholu)

  • zakrývat si paží ústa a obličej, pokud kýcháte nebo kašláte

  • používat jednorázové kapesníky

  • nedotýkat se obličeje, očí, úst či nosu, pokud nemáte čisté ruce

  • vyhýbat se místům s vyšší koncentrací osob (velké davy, přeplněná MHD)

  • vyhýbat se přímému kontaktu (např. objímání či líbání při pozdravu, podávání rukou...)

  • vyhýbat se lidem, kteří jsou zjevně nemocní

  • v případě, že se u Vás objeví některé symptomy onemocnění COVID-19, nechodit ven


Není důvod k panice!


Přestože riziko může být u některých lidí vyšší než u ostatních, není vůbec důvod panikařit. Celiaci nepatří do rizikové skupiny! Prevence infekce tkví v dodržování obecně platných doporučení, zásad bezlepkové diety a správné životosprávy. Důležitý je, kromě vyvážené stravy bohaté na kvalitní bílkoviny, tuky, zeleninu a ovoce, také dostatečný přísun vitaminů, tekutin a rovněž i pohyb.


V případě, že nebude na pultech obchodů dostatek bezlepkových potravin či budete náhle umístění do karantény, vařte jednoduchá jídla z přirozeně bezlepkových potravin jako jsou brambory, rýže, jáhly, zbytečně nezahušťujte polévky, ani omáčky.


Buďte ohleduplní a trpěliví! Nevěřte všemu, co na internetu vidíte. Současná opatření snad budou mít pouze krátkodobý charakter. Pevně věřím, že se s nákazou dříve nebo později vypořádáme. V případě potřeby kontaktujte pověřené osoby na speciálních infolinkách ke koronaviru, sledujte dění na stránkách Státního zdravotního ústavu a Ministerstva zdravotnictví ČR, případně další zahraniční weby WHO a CDC.


Zpřístupněné články o koronaviru nejen pro odbornou, ale i laickou veřejnost naleznete ZDE.

Zdroj obrázku: mzcr.cz


#nCoV2019 #covid19 #coronavirus #koronavirus #celiacdisease #celiakie

Odběr novinek

Spolupráce

58079817_444932129383523_587268863557632

Hledat na stránce

© Nutricelia.cz 2020

Vítejte!

...na mém webu věnovanému výživě, potravinám a zdravému životnímu stylu! Velká část mých článků je zaměřených na problematiku celiakie

a bezlepkové diety,

s níž mám letitou

osobní zkušenost.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now