Mikulášská besídka Klubu celiakie Brno - recept na poptávané perníčky

Minulý týden se konala Mikulášská besídka, kterou pořádal Klub celiakie Brno a jehož přípravu jsem měla, jako jeden z organizátorů akce, na starosti a musím říct, že se moc povedla! Nejen, že si děti odnesly pořádnou bezlepkovou nadílku od našeho skvělého tria Mikuláše, anděla a čerta, ale mohly si předtím užít zábavu při zdobení bezlepkových perníčků, které každý rok peču. Letos jich byla opravdu veliká spotřeba a ani jeden nezůstal nazmar. Dokonce se nazdobily (a samozřejmě snědly) i všechny perníčky, které donesla Evička z EATfit. Jako vždy jsem pekla perníčky nejen bez lepku, ale také bez mléka a vajec. Často se s celiakií pojí i jiné potravinové alergie a intolerance a tyto dvě jsou jedny z nejčastějších. Letos jsem jich napekla méně, loňské se nesnědly a nebyl o ně takový zájem. Tento rok se ale setkaly s mimořádným úspěchem a spousta z vás se pídila po receptu.

Foto: archiv Klubu celiakie Brno


Klasické bezlepkové perníčky, které děti měly možnost zdobit, jsem připravila dle tradičního receptu na perníčky od Ivy Bušínové (Bezlepková kuchařka 2; nakladatelství Grada) a jako novinku jsem vyzkoušela recept od Moniky Menky (Celiaxmoni - Můj život bez lepku; nakladatelství CPress).


Upravený recept na bezlepkové perníčky bez lepku, mléka a vajec:

  • 250 g univerzální Směsi na pečení pro bezlepkové pečivo K-Free (složení: kukuřičný a bramborový škrob, rýžová mouka, lněná mouka, cukr, hydroxypropylmethylcelulosa, jedlá sůl, sušený bezlepkový kvásek /mletá kukuřice, kukuřičný škrob, mletá quinoa/); lze samozřejmě použít i jinou univerzální směs, ale může se lišit složení (zejména poměry jednotlivých škrobů a jednodruhových mouk a obsah vlákniny - guarová guma, xanthan apod.)

  • 100 g cukru moučka (je možné ubrat na 80 g)

  • 50 g rozehřátého sádla (slouží jako náhrada za máslo)

  • 2 lžičky guarové gumy (slouží jako náhrada za vejce)

  • 2-3 polévkové lžíce medu (pokud připravujete perníčky pro děti do 1,5 roku věku - dá se použít namísto medu např. datlový sirup, potom snižte množství kakaa v receptu)

  • 1 polévková lžíce holandského kakaa (je možné i přidat kakao, pokud preferujete tmavší barvu perníčků)

  • 1 lžička jedlé sody, popř. kypřícího prášku do perníku (bez lepku)

  • 1 lžička mleté skořice

  • 1 lžička koření do perníku (lze využít kupované směsi koření "medový perník" nebo utlouct v hmoždíři hřebíček, celý pepř, nové koření, badyán, popř. kardamom)


Těsto je potřeba dokonale zpracovat, ideálně ručně. Poté nechte těsto odpočinout v potravinářské fólii v lednici alespoň po dobu 24 hodin. Odleželé těsto při vyvalování dobře pomoučete, aby se nelepilo. Vykrajujte z rozváleného těsta o výšce cca 0,5 cm stejné tvary o stejné tloušťce, ať se vám perníčky v troubě nepřipečou/nebudou nedopečené. Před pečením a těsně po vytažení z trouby pomašlujte perníčky rozpuštěným sádlem.


Ještě stále je čas na to perníčky upéct a dopřát si je o nadcházejících vánočních svátcích. Tak směle do toho!

Děkuji všem za účast a za krásně strávené odpoledne!

#klubceliakiebrno #srdcemceliak #bezlepku #glutenfree

Odběr novinek

Spolupráce

58079817_444932129383523_587268863557632

Hledat na stránce

© Nutricelia.cz 2020

Vítejte!

...na mém webu věnovanému výživě, potravinám a zdravému životnímu stylu! Velká část mých článků je zaměřených na problematiku celiakie

a bezlepkové diety,

s níž mám letitou

osobní zkušenost.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now