DOPORUČUJI: Kurzy kváskování pod vedením Radky Vrzalové

Radka Vrzalová je matkou, kuchařkou, lektorkou kurzů vaření a pečení, spisovatelkou, která má na kontě již dvě kuchařky, odbornicí ve svém povolání, ale především je úžasnou osobou, která má dar předávat své zkušenosti druhým a to v takové podobě, že každý chápe, o čem hovoří, a je následně schopen její rady využít ve svém vlastním životě.


Já měla tu čest absolvovat jeden z jejích kurzů kváskování v Ateliéru Culinary v Praze a rozhodně bych její kurz ráda doporučila nejen jako příležitost naučit se něčemu novému, např. práci s bezlepkovým kvasem, ale i jako možnost načerpat trochu víry v sebe samotné. Kurz je veden pod Radčiným odborným vedením, užijete si při něm spoustu legrace a načerpáte spoustu energie.


V rámci kurzu jsou započítány suroviny, výuková skripta, ochutnávka, ale i vaše výtvory, které si můžete odnést s sebou. Doteď nezapomenu na naprosto božský fialový kváskový chléb bez lepku nebo kváskové lívance!


Aktuální seznam kurzů můžete najít na jejích webových stránkách: https://bezlepkovamatka.cz/kurzy-vareni/ 

Zdroj obrázku: bakeclub.com.au


Odběr novinek

Spolupráce

58079817_444932129383523_587268863557632

Hledat na stránce

© Nutricelia.cz 2020

Vítejte!

...na mém webu věnovanému výživě, potravinám a zdravému životnímu stylu! Velká část mých článků je zaměřených na problematiku celiakie

a bezlepkové diety,

s níž mám letitou

osobní zkušenost.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now