Bezlepkový jarmark v Ostravě

Letos jsem byla pozvána přednášet na Bezlepkový jarmark do Ostravy. Bylo to již páté ostravské celostátní setkání celiaků, je skvělé, že lidé se věnují dobrovolné činnosti a snaží se tu být i pro druhé. Všichni se o mě starali jako o vlastní, díky moc! Účast byla i přes neustálý déšť vysoká, lidé se nenechali odradit a tak to má být!

Dopoledne proběhla "prodejní" část, kdy jednotliví vystavovatelé prezentovali své výrobky i s ochutnávkou a možností jejich produkty rovnou na místě zakoupit. Akce probíhala v jednom velkém sále, přičemž hned u vchodu byl stánek s informacemi (Klub celiakie pro Ostravu moravskoslezský kraj, KCO-MSK), kde se mohli lidé zeptat na jejich dotazy, případně se registrovat jako členové nebo si prostě jen popovídat.


Já například ochutnala točené bezlepkové pivo Ferdinand či výbornou kávu od Mental Café. Vyzkoušela jsem i špenátový burger od Black Kale Bar a za mne pochvala!


Měla jsem možnost ochutnat také domácí bezlepkový perník a koláčky, které byly také vynikající!


Pro odbornou konzultaci/individuální poradenství museli návštěvníci překonat pár pater, ale stálo to za to. V těchto prostorech pak následně proběhly přednášky. Úvodní slovo a prezentaci KCO-MSK měl na starosti pan Robert Vaněk. Následně uvedl přednášku pana doktora Šupíka, jež byla zaměřena obecně na problematiku celiakie, její historie, dřívější i současné diagnostiky i poznatky z praxe. Poté jsem prezentovala svůj příspěvek na téma Úskalí bezlepkové diety.


Po přednášce jsem byla k dispozici dotazům, které směřovaly na problematiku bezlepkové diety. Doufám, že jsem byly mé odpovědi pro vás přínosem a podporou.


Celá akce byla skvěle zorganizována a já jsem velice ráda, že jsem se jí mohla zúčastnit. Jelikož jsem po konci programu musela vyrazit domů, neměla jsem příležitost navštívit program a přednášky v rámci expozice Život bez bariér, jejíž součástí byl právě i bezlepkový jarmark. Snad mi to příště vyjde!Odběr novinek

Spolupráce

58079817_444932129383523_587268863557632

Hledat na stránce

© Nutricelia.cz 2020

Vítejte!

...na mém webu věnovanému výživě, potravinám a zdravému životnímu stylu! Velká část mých článků je zaměřených na problematiku celiakie

a bezlepkové diety,

s níž mám letitou

osobní zkušenost.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now